Teknik Destek Personeli İlanı

Turkish Technic
Yayın Tarihi: 18.1.2024

Turkish Technic olarak Türk Hava Yolları A.O. marka topluluğunun bir parçasıyız.

10.500 kişilik uzman ekibimizle; İstanbul, Ankara ve Aydın’da bakım hangarları bulunan Turkish Technic, operasyonlarını İstanbul’da İstanbul Havalimanı, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı tesisleri olmak üzere iki kıtada yürütmektedir. Mühendislik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra komponent bakım-yedek desteği, dizayn, sertifikasyon ve üretim alanlarında birçok uluslararası havayolu şirketine hizmet vermektedir. Anonim Ortaklığımızın halihazırda 440 uçaktan oluşan ve her gün daha da genişleyen filosu başta olmak üzere, yurt içi ve yurt dışından birçok hava yolu operatörüne kaliteli ve kapsamlı uçak bakım, onarım, modifikasyon, rekonfigürasyon, komponent bakım ve komponent yedek parça ikamesi, mühendislik, sertifikasyon ve üretim gibi birçok diğer alanda katma değerli hizmet sunan, dünyanın ileri gelen havacılık servis tedarikçilerinden biriyiz.

Sen de bu ilana başvurarak güvenilirliği, tecrübesi, rekabetçi yapısı ve kalite odaklılığı ile dünyanın en önemli havacılık bakım-onarım ve mühendislik kuruluşları arasına giren Turkish Technic ailesinin bir parçası olabilirsin!

 Görev Tanımları

Yapısal Bakım Teknik Destek Personeli 

Bakıma gelen uçakların gövde, ana yapı, kanat yüzeyleri ve motor kaportalarındaki hasar ve korozyon kontrollerinin gerçekleştirilmesi, uçak üzerinde oluşan hasarların tamiri, raporlanması ve üreticinin sağladığı tamir prosedürleri, çizimler ve kullanılacak malzeme bilgilerine dayanarak gerekli tamir işlemlerinin gerçekleştirilmesi, yapısal modifikasyonların gerçekleştirilmesi ve yapısal komponentlerin bakım onarımlarının yürütülmesi gibi çalışma alanı atölye olan faaliyetleri gerçekleştirir. 

Kabiniçi Bakım Teknik Destek Personeli

Uçak içerisinde yer alan koltuklar, galleyler, komponentler, dekoratif kaplamalar gibi onlarca ekipmanın kontrolünün sağlanması, kontrol sonrasında herhangi bir bulgu tespit edildiğinde bakım dokümanları ve şirket prosedürlerine uygun olarak değişim tamir ve yenileme gibi işlemlerle tüm sorunların giderilmesi gibi faaliyetleri gerçekleştirir.

Komponent Bakım Teknik Destek Personeli Görev Tanımı

Uçak, motor ve iniş takımı komponentlerinin, hidrolik-mekanik ve aviyonik-elektromekanik komponentlerin, periyodik test, bakım, onarım faaliyetlerinin üretici yönergelerine uygun şekilde yürütülmesi, atölye iş düzeninin gerektirdiği plana uygun hareket edilmesi, sorumluluğundaki işlerin dokümantasyon kaydının yapılmasından oluşan, çalışma alanı atölye olan faaliyetleri kapsamaktadır.

Başvuru Koşulları

 • T.C. vatandaşı olmak

 • Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak

 • 01.01.1995 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak

 • Erkek adaylar için; askerlik görevini tamamlamış olmak, askerlikten muaf olmak veya en az 1 yıl tecilli olmak

 • Daha önce THY A.O. veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olmak

 • A2 düzeyinde İngilizce bilmek*

  *İngilizce sınavları Turkish Technic tarafından yapılacaktır. 

 • Tehlikeli işlerde çalışmaya engel sağlık sorunu bulunmamak

 • Aşağıda belirtilen bölümlerden mezun olmak,

       Meslek Yüksek Okullarının; Uçak Teknolojisi*, Döküm, Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektrik Elektronik Teknolojisi, Elektrikli Cihaz Teknolojisi, Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtımı, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Kalıpçılık, Endüstriyel Otomasyon, Gemi İnşaatı, Gemi Makineleri İşletme, Hibrit ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi, Kaynak Teknolojisi, Lastik ve Plastik Teknolojisi, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Makine, Makine Resim ve Konstrüksiyon, Mekatronik, Makine ve Metal Teknolojileri, Metal Teknolojisi, Metalografi ve Malzeme Muayenesi, Metalurji, Motor Teknolojisi, Otomasyon, Otomotiv Teknolojisi, İklimlendirme, Tesviye.

       Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin; Uçak Bakım Alanı*, Elektrik Tesisatları ve Dağıtımı, Elektrikli Araçlar, Elektrikli Cihazlar Teknik Servisi, Elektronik ve Haberleşme, Endüstriyel Bakım Onarım, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Gemi Elektroniği ve Haberleşme, Makine, Gemi İnşa, Gemi Makineleri İşletme, Makine ve Tasarım Teknolojisi, Metal Doğrama, Metalürji Teknolojisi, Kaynak Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Torna-Tesviye, Makine Bakım Onarım, Mikromekanik, Otomotiv Elektromekanik, Otomotiv Gövde, Makine Teknolojisi, Bilgisayarlı Makine İmalatı (CNC), Plastik Teknolojisi, Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik, Savunma Elektronik Sistemleri, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Savunma Mekanik Sistemleri, Soğutma ve İklimlendirme Sistemleri bölümlerinden mezun olmak

* Meslek Yüksekokullarının Uçak Teknolojisi bölümünden ve Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Uçak Bakım Onarım bölümlerinden mezuniyeti olan adaylar yalnızca Yapısal ve Kabiniçi Bakım Teknik Destek Personeli alanında değerlendirileceklerdir.

 Aranan Nitelikler
 • Ölçü aletlerinin kullanımı konusunda bilgi sahibi olmak

 • Microsoft Office Programlarını kullanabilmek

 • İstanbul’da bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı, Atatürk Havalimanı ve İstanbul Havalimanı tesislerinde çalışabilmek

 • Vardiyalı düzende çalışabilmek

 • Birden fazla işi üstlenebilmek, pratik ve sonuç odaklı olmak

 • Öğrenmeye ve çalışmaya hevesli olmak

 • Takım çalışmasına yatkın olmak

 • İş sağlığı ve güvenliği kural ve prosedürlerine uyumlu çalışabilmek
 Sosyal İmkanlar

Turkish Technic olarak çalışanlarımıza önemli sosyal olanaklar sunuyoruz. Türk Hava Yolları ve Ajet uçuşlarında çalışanlarımızın ve ailelerinin kullanabilecekleri yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda ve anlaşmalı kurumlarda özel indirim hakkı tanıyoruz. Bunların yanı sıra doğum ve evlilik gibi özel günlerinde çalışanlarımıza yanlarında olduğumuzu hissettirebileceğimiz sosyal yardımlar, özel sağlık sigortası, Toplu İş Sözleşmesiyle belirlenen tatmin edici ücretlerin yanı sıra yılda 4 defa ikramiye, lisan tazminatı, kadın çalışanlarımız için kreş desteği gibi maddi olanaklar sunuyoruz.

Bunlara ek olarak İstanbul’un hemen hemen her yerine ulaşan geniş servis ağımız, her lokasyonda sağladığımız yemek hizmeti ve yine her lokasyonda verdiğimiz işyeri hekimi hizmetimiz ile çalışanlarımıza destek oluyoruz.

Çalışanlarımıza sunduğumuz eğitim ve gelişim fırsatları, lisans üstü eğitimlerde idari izin, sosyal kulüp faaliyetleri, sosyal sorumluluk projeleri gibi imkanlarla onların sadece iş hayatlarına değil sosyal hayatlarına da dokunuyoruz.

Siz de bu ailenin bir parçası olmak için hemen ilanımıza başvurabilirsiniz.

 Başvuru Şekli ve Değerlendirme Süreçleri
 • Sistemde kaydı bulunmayan adaylar "Özgeçmiş Bırak" butonu üzerinden başvuru yapacaklardır. 

 • Başvuru sırasında TC Kimlik Numarası, isim soyisim ve doğum tarihinin kimliğinizde yazdığı şekilde sisteme girilmesi gerekmektedir.

 • Başvuru esnasında ilan kriterlerine uygun mezuniyet belgenizi sisteme yüklemeniz gerekmektedir.

 • Lütfen özgeçminizdeki tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olun. Başvuru sırasında özgeçmişinde; doğum tarihi, mezuniyet tarihi, güncel fotoğrafı bulunmayan adayların özgeçmişlerini güncellemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

 • Çalışma süresince Turkish Technic operasyonunun olduğu tüm İstanbul (İstanbul Havalimanı, Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı) lokasyonlarında görevlendirme yapılabilir.

Paylaş
HRPeak